Dostępność

Ta witryna wykorzystuje AuroraCMS (system zarządzania treścią) i została zaprojektowana aby być bezwzględnie dostępna i użyteczna, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dostępu do treści (WCAG v1.0). Jeśli cokolwiek w tej witrynie nie spełnia standardów dostępności lub walidacji proszę skontaktuj się z Administracją Witryny, lub z obługą AuroraCreation.

Zmiana wielkości tekstu

Klawisze skrótu

Klawisze skrótu są środkiem wykorzystywanym w nawigacji, pozwalającym na poruszanie się wewnątrz witryny przy pomocy klawiatury.

Dostępne klawisze skrótu

Ta witryna wykorzystuje ustawienia które odpowiadają międzynarodowym zaleceniom dla klawiszy skrótu. Oto one:

  • 1 Strona domowa
  • 2 Przejdź do treści
  • 3 Mapa Witryny
  • 4 Ustaw kursor w polu wyszukiwania
  • 5 Drzewo nawigacji serwisu
  • 9 Dane kontaktowe
  • 0 Szczegóły klawiszy skrótu

Oświadczenie o Dostępności

Podjęliśmy się wykorzystania naszej wiedzy i zrozumienia sposobów według których ludzie korzystają z Internetu, aby stworzyć witrynę która będzie przejrzysta i prosta w użyciu dla każdego.

Walidacja

Korzystaliśmy ze XHTML 1.0 i CSS które odpowiadają specyfikacji przedłożonej przez W3C ponieważ wierzymy, że użyteczność i dostępność muszą mieć solidne podstawy. Jeśli cokolwiek na tej stronie nie waliduje się poprawnie proszę skontaktuj się z  Administracją Witryny, lub z obsługą AuroraCreation.

Usiłowaliśmy również osiągnąć dostepność AA wg. WCAG w wersji 1.0. Jesteśmy jednak świadomi, że liczba punktów kluczowych WCAG jest subiektywna i chociaż jesteśmy pewni, że je spełnilismy, w niektórych sytuacjach mogą wystąpić rozbiezności w interpretacji.

Osoby niedowidzące

Serwis wyposażono w wersję "wysoki kontrast" umożliwiającą właściwy odbiór treści przez osoby niedowidzące. Dodano obsługę powiększnia tekstu oraz umożliwiono nawigację przy użyciu klawiatury. Struktura serwisu została przystosowana do przeglądarek dla osób niewidomych.