VETERAN-CUP Koszalin

Przedstawiamy Państwu kolejną relację z wyścigów, w których brał udział nasz pracownik, Pan Artur Kopczewski. Motocykl oczywiście w brawach KPK.

"19 VII 2013r wyjechaliśmy do Koszalina na II edycję VETERAN-CUP. Następnego dnia po załatwieniu wszystkich formalności rozpoczęły się treningi. Motocykl spisywał się bardzo dobrze. Po nieznacznych korektach w ustawieniach i dobraniu przełożeń, byliśmy pełni optymizmu. Wieczorem oczywiście integracja zawodników. W niedzielę od rana jak w ukropie 32 st. C, żar lał się z nieba. I wyścig w klasie do 250cc odbył się punktualnie o godz. 11, był zacięty i wyrównany, nie pamiętam żebym po 12 okrążeniach był tak zmęczony jak właśnie w tym wyścigu. Zająłem w nim II miejsce (I był Robert ze Szczecina na motocyklu o poj. 175cc, ja jechałem swoją YAMAHĄ 125cc). II wyścig był również zacięty, lecz tym razem wygrałem, II był Michał Zalewski ze Szczecina motocyklem WSK 175cc a III Robert WSK 175cc.
II wyścig był wyścigiem tz. na regularność, nie oznacza to wcale że nie ma wyścigu, wszyscy jadą tak samo jak w wyścigu – kto I ten lepszy, polega to na tym aby z mierzonych 5 okrążeń (zawodnik nie wie których) wybiera się najmniej zróżnicowane czasy okrążeń.
Po zakończeniu wyścigu zawodnik który I przejechał linię mety ma prawo do wyrzucenia III najgorszych swoich czasów, II zawodnik 2 czasów a III 1 czas, więc wszyscy ścigają się tak aby zająć jak najlepszą lokatę.
Po II wyścigu byłem bardzo zadowolony jak i z motocykla tak i z siebie, udało mi się wziąć rewanż na Robercie za I wyścig. Jestem bardzo zadowolony ze startu w Koszalinie.
Artur Kopczewski"