Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo 2014

W dniu 27 lipca 2014 roku od 1200 do 1500 w Św. Wodzie koło Wasilkowa odbył się tradycyjny festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym pod nazwą „Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo”. Organizatorem imprezy była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. już po raz trzeci zostało zaproszone do udziału w festynie. W licznym gronie służb (Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, ITD, SG, SW i inne) zaprezentowaliśmy specjalistyczny pojazd Pogotowia Technicznego Jelcz PR 06 z 1969 roku oraz jedyny w białostockiej komunikacji miejskiej autobus hybrydowy marki MAN A37 Hybrid. Nasza ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników festynu.

Po raz pierwszy, obok KPK Sp. z o.o. zaprezentowało się stowarzyszenie „Tabor” działające przy naszym przedsiębiorstwie, a zrzeszające pracowników białostockiej komunikacji miejskiej. Stowarzyszenie promujące zdrowy i trzeźwy tryb życia przyciągnęło do swojego stoiska licznych gości prezentując między innymi „alko-gogle”.